ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА ДО ДИТЯЧОГО САДКА

Проблема забезпечення дітей дошкільного віку місцями у дошкільних закладах освіти є актуальною і досить важливою, тому згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 752 «Про створення Єдиної електронної бази з питань освіти» та відповідно до проекту «Україна. ІСУО (інформаційна система управління освітою)», складовою частиною якого є програма «Електронна реєстрація до дошкільних навчальних закладів», в місті запроваджено систему електронного обліку та реєстрації дітей до  закладів дошкільної освіти.

Відповідно до частини 2 статті 19 Закону України «Про дошкільну освіту», підпункту 4 пункту «б» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», організацію обліку дітей дошкільного віку віднесено до повноважень районних державних адміністрацій та виконавчих органів міських рад (лист МОНУ від 28.04.2015 № 1/9-215).

Електронний облік та реєстрація дітей спрощує проведення моніторингу наявності місць у  закладах дошкільної освіти та дозволяє органам місцевого самоврядування прогнозувати розвиток мережі. Програма «Електронна реєстрація до дошкільних навчальних закладів» забезпечує рівний доступ громадян до системи реєстрації, дозволяє стежити за пересуванням дітей в електронній черзі, має захисну систему для збереження персональних даних.
Щоб запровадити єдиний підхід до проведення прийому дітей у заклади дошкільної освіти, які знаходяться у комунальній власності територіальної громади міста, Бучанська міська рада затвердила «Положення про порядок загальної  електронної реєстрації дітей до закладів дошкільної освіти Бучанської міської територіальної громади» від 29.04.2021 року № 992-11-УІІІ у новій редакції (у зв’язку зі змінами у законодавстві), яким передбачається порядок, квоти та підстави для позачергового зарахування у дошкільні навчальні заклади міста. Рішення 992_Положення електронна реєстрація

У Положенні визначено: порядок реєстрації дітей в реєстрі; прийом дітей у  заклад дошкільної освіти; забезпечення доступу до Реєстру та контроль за дотриманням Положення про порядок загальної міської електронної реєстрації дітей для влаштування у  заклади дошкільної освіти міста.

Комплектація груп

Комплектація новостворених груп здійснюється протягом червня-серпня  поточного року.

Під час комплектації груп відділ освіти видруковує для директорів закладів по кожній віковій групі списки дітей для зарахування до закладу дошкільної освіти. До списків додаються  друковані направлення на кожну дитину.

Видача направлень  здійснюється відділом освіти з 01 червня згідно зі списками. Батьки або особи, які їх замінюють, після отримання направлення протягом 5 днів мають надати його керівнику закладу або особі, яка виконує його обов’язки.

Зарахування дітей у  заклад дошкільної освіти

Зарахування дітей у заклад дошкільної освіти здійснюється його керівником відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року № 305 (зі змінами внесеними згідно Постанови КМ №86 від 27.01.2021р.).

Підставою для зарахування є направлення, яке видано відділом освіти Бучанської міської ради згідно з електронною чергою.

При зарахуванні до  закладу дошкільної освіти батьки або особи, які їх замінюють, надають його керівнику наступні документи:

  • направлення;
  • заяву на зарахування дитини до  закладу;
  • медичну довідку про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, який підтверджує, що дитина може відвідувати  заклад дошкільної освіти;
  • свідоцтво про народження (копію);
  • при наявності пільг — документ, який їх підтверджує (копію);
  • при зарахуванні до груп компенсуючого типу для дітей з особливими освітніми потребами надається висновок ІРЦ (інклюзивно-ресурсного центру).

Створити електронну заявку можна за посиланням www.reg.isuo.org/preschools/view/id/52873